Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV
Aktuality
24.11.2021

27.11.2021 Koncoročná turistika a rozlúčka s turistickým rokom nebude. Dôvodom sú platné opatrenia COVID.  

Návštevnosť
Celkom: 642742
November: 1738
Dnes: 49
Online: 2

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] ... [ 265 ]

Odpovedať | 28.09.2021

Hela

Info k turistike 2.10.2021:
odchod Žel.stanica: 6.15hod
Sásová: 6:30hod
Cestovné: člen 8€
nečlen 10€
Tešíme sa na stetnutie.

Odpovedať | 13.09.2021

Hela

Našu tradičnú „trojdňovku“ už máme za sebou. Prialo nám počasie, prešli sme všetko čo sme mali v pláne a nabili sa energiou z prírody a pookriali na duchu v spoločnosti kamarátov a priateľov.
Pandémia ešte nezasiahla plnou silou, tak sme si ešte mohli vychutnať nádherný predlžený víkend.
V piatok sme dvoch turistov, ktorí sa rozhodli výjsť na Kráľovu hoľu na bikoch, vyložili v Telgárte pod vlekom, ďaľšiu skupinu pri cyklosmerovníku – išli po cyklotrase popod Kráľovu hoľu a väčšina sme nastúpili na trasu na Pustom poli a začali krásny výstup na Kráľovu hoľu. Začiatok po asfalte, chodníček lesom zmeneným polomom na skoro prales nás priviedol do úžasného terénneho zlomu na Martalúzku. Cestou kopec čučoriedok a už aj brusníc a k tomu nádherné výhľady na náš cieľ, s výškou pribúdali aj pohľady na VT, ZT, Belanky, Levočské vrchy....Kráľova hoľa nádherná, sľubovaný strom zelený sme nenašli, tak sme pokračovali cez Kráľovu skalu do Telgártu. Pár turistov si ešte odskočilo na chatu v Prednom sedle a prišli do Telgártu inou trasou. Po ubytovaní večera, zábava miernejšia, asi boli všetci unavení. Na druhý deň nás autobus odviezol k Dobšinskej ľadovej jaskyni, niektorí si išli pozrieť len jaskyňu, väčšina sme nastúpili na žtz a cez Strmú prť vyšli na Borovniak. Nádherné počasie doprialo výhľady na okolie, dlhšiu prestávku na obed s posedením na lavičkách a potom už zostup a zase rozdelenie, časť išla po čtz na sedlo Besník a popri prameni Hrona a pýchami Telgártu – Chmarošský a Telgártsky vyjadukt s tunelom Kornela Stodolu, na ubytovanie. Ostatní sme po ztz ešte vyšli na Tresníčok a cez zjazdovku priamo k Chmarošskému vyjaduktu, ešte sme si išli pozrieť aj Telgártsky. Ďaľšia skupina si išla pozrieť jaskyňu a zvládli aj celú turistiku.
Po večeri sme si zvolili nového člena výboru, nakoľko jedna členka sa vzdala členstva v klube. Potom už zábava a tanečky.
Posledný deň po raňajkách balenie a odchod z ubytovania. Počasie stále slnečné, tak sme zamierili do dedinky Pohorelá a po žtz prišli k nádhernému vodopádu pod Orlovou. Niektorí sa vrátili tou istou trasou a ostatní sme po ztz prišli lesom a aj lúkami s výhľadmi na hlavný hrebeň – Andrejcová, Bartková, Orlová. Pekné pohľady boli aj na Pohorelú a okolité dedinky.
Cesta domov horúca, slniečko pieklo, krč

13.09.2021

Hela reaguje

Cesta domov horúca, slniečko pieklo, krčmičky v dedinkách zatvorené, tak sme sa zastavili v Bujakove občerstviť sa v reštaurácii SALMO. Pekné zážitky z prežitých dní nám prekazila dosť nepríjemná servírka, ale napiť nám dali a poniektorí šťastlivci sa dočkali aj objednaných polievok.
Trojdňovku máme už len v spomienkách, ale príjemných, mali sme nádherné počasie, krásnu prírodu, mali čo obdivovať a spoznávať. Nikomu sa nič nestalo, nikto sa nestratil a nezranil.
Ďakujem všetkým za hojnú účasť a príjemné chvíle na turistike.

15.09.2021

Tvrdonova reaguje

Bola to zase super trojdňovka a fajn, že sme sa opäť stretli starí známi.

Odpovedať | 04.09.2021

Hela

Milí turisti.
Info k našej tradičnej trojdňovke:
ideme do okresu Brezno, ktoré je bohužiaľ od pondelka 6.9.2021 v oranžovej farbe, takže pre nás platia tieto pokyny:
- kto nie je očkovaný musí mať minimálne antigénový test
- očkovaný sa musí preukázať potvrdením o obidvoch dávkach
- tí, čo prekonali COVID potvrdením o prekonaní COVID
Ubytovaní budeme v hoteli TELGÁRT, máme bazén a saunu v rámci pobytu, tak si prineste plavky a aj osušku, na izbách bude len uterák.
Chladničky na izbách nie sú, ale sú v spoločných priestoroch na druhom poschodí a tiež v spoločenskej miestnosti na prvom poschodí.
V suteréne je aj športová miestnosť, kde si môžeme zahrať stolový futbal a aj stolný tenis, tak si prineste ping-pongove rakety a loptičky.
Zatiaľ toľko, podrobnejšie info o odchode neskôr. kto nebude môcť prísť, nech sa mi ozve, aby som vedela nahlásiť počet.

06.09.2021

Hela reaguje

Odchod na trojdňovku 10.9.2021:
žel.stanica: 6:15
Sásová: 6:30

Odpovedať | 29.08.2021

Hela

V sobotu 28.8.2021 sme mali naplánovanú turistiku v Oravských Beskydách – Babia hora. Boli sme tam už viackrát, v roku 2013 sme mali „Trojdňovku“ na Slanej vode, ale tento rok som plánovala vystúpiť na Babiu horu z poľskej, severnej strany trošku adrenalínovejšie cez reťaze. No obmedzenia pre stále pretrvávajúci COVID zmenili plány a v sobotu sa pridalo aj počasie s predpoveďou pripomínajúcou skôr apríl ako záver augusta. Tak sme si vybrali Nízke Tatry a hojne navštevovanú Demänovskú dolinu. Autobusík nás vyložil na parkovisku pri Demänovskej ľadovej jaskyni, kde sme po NCH popri Demänovskom potoku prišli k smerovníku, kde začína dolina Vyvieranie, ktorá pripomína turistiku v Slovenskom raji. Pekná roklina s tečúcim potôčikom, chodník viedol raz po vode, potom pomohli retiazky ponad vodu, sem-tam drevený rebrík, no jednoducho ako v raji. Záver rokliny sa zmenil na cikcakový výšľap lesom do Iľanovského sedla. Tu sme si mohli vybrať smer do sedla Machnaté a Krakova hoľa, ale my sme to stočili na žtz na Demänovskú horu. Po strmom výstupe dobre padol traverzový oddych spestrený nádhernými skalami s krásnymi výhľadmi na okolie a hlboko pod nami Demänovskou dolinou, až do sedla pod Demänovskou horou. Tu sa časť turistov pobrala do cieľa a ostatní sme si ešte vybehli na Demänovskú horu. Pekné miesto s úžasným výhľadom na okolie – Krakova hoľa na dosah, Chopok, bočný hrebeň Bôr a Zákľuky, Sina , Choč.....Videli sme ako sa k nám približuje meteorológmi sľubovaná oblačnosť. Potom už len zase cikcakový zostup do ATC, tesne pred príchodom už aj malé osvieženie z oblakov, ale pohoda a kľud. Keďže sme boli pripravení na dlhšiu turistiku, tak sme sa cestou domov ešte zastavili na Podsuchej a išli si pozrieť Brankovský vodopád, tiekol malým pramienkom, ale kulisa obrovského skalného brala s tečúcim vodopádom nám navodila super atmosféru.
Mali sme úžasný deň, počasie prispelo prevaľujúcou sa oblačnosťou, slniečko bojovalo, občas vyhralo, ale ozaj zaujímavý deň, kde výhľady s oblačnosťou vedia vytvoriť čarovný deň.
Ďakujem všetkým za celkom bohatú účasť, bolo nás 27 – 21 členov a 6 nečlenov, a tešíme sa na ďaľšie turistické stretnutie. Čaute na horách.

Odpovedať | 24.08.2021

Hela

Info k turistike v sobotu 28.8.2021:
Odchod aubusu: Žel.stanica 6:00
Sásová 6:15
Cestovné: člen 10€
nečlen 12€
Tešíme sa na stretnutie.

Odpovedať | 16.08.2021

Hela

V "Zozname účastníkov" si môžete overiť nahlásenie na našu trojdňovku.
Cena: člen 35€, nečlen 65€
Zaplatiť môžete na náš účet: SK51 1100 0000 0026 6248 0030
alebo mne v hotovosti.
Tešíme sa a držíme si palce, nech nám to vyjde.

Odpovedať | 10.08.2021

jaroslavdaxner

Hela
Termín ostáva?

11.08.2021

Hela reaguje

Áno.

Odpovedať | 09.08.2021

Hela

Milí turisti.
Našu najbližšiu turistiku si zase musíme upraviť podľa platných obmedzení. Nepôjdeme z Poľska, všetci viete prečo, ale zo Slovenskej strany, zo Slanej vody. Ak vyjde počasie, Babia hora je pekná vždy.
Tak zatiaľ takto, tešíme sa na turistiku.

Odpovedať | 08.08.2021

Hela

V sobotu 7.8.2021 sme mali pôvodne plánovanú turistiku vo Veporských vrchoch – Klenovský Vepor. Nepodarilo sa vybaviť povolenku pre autobus k Jilemnického horárni /už potiaľ to bolo 20,0km/, tak sme sa vydali do iných končín našej prírody.
Autobus nás vyviezol na sedlo Prievalec, ktoré je nad Liptovskou Lúžnou a odtiaľ sme sa vydali zatiaľ neznačenou trasou do sedla medzi Veľkú hoľu a Latiborskú hoľu. Túto trasu prezentovala relácia rtvs v „Televíkende“ asi vlani. Informovali, že od meandru Lužňanky /tu je aj rozostavaná rozhľadňa/ bude mtz až do tohto sedla. Zatiaľ to ešte nie je preznačené, ale trasa je viac-menej po zvážnici, tak sme trafili.
Zatiaľ sedlo bez mena nás privítalo na hlavnom hrebeni NT a otvorilo náruč s nádhernými výhľadmi všade. Obloha vyumývaná a prevetraná z predchádzajúcich dní a okolité pohoria ako na dlani. Pokračovali sme čtz na Latiborskú hoľu, Zámostskú hoľu, Ďurkovú.....Poniektorí si zbehli aj na útuľňu Ďurková, kde mali možnosť občerstvenia. Nad Ďurkovou tí čo nechceli ísť na Chabenec odbočili na ztz a zišli na chatu Magurka. Ostatní sme pokračovali na magický Chabenec. Cestou sa nám v plnej kráse ukázal bočný hrebeň Skalky, úžasné strmé severné svahy a aj jeden kamzík. Oblačnosť sa dosť dlho držala nad Chopkom a aj Ďumbierom, ale my sme mali pravé turistické počasie. Na Chabenci už začalo viacej pofukovať, ale to nám vôbec nevadilo. Z Chabenca sme sa pobrali naspäť k smerovníku „Nad Ďurkovou“ a po ztz zišli na chatu Magurka, kde nás čakal autobus. Tu sme sa aj občerstvili a počkali posledných. Príjemné posedenie s úžasným výhľadom na mohutný Salatín nám trošku znepríjemnila chaotická obsluha, ale nepokazilo nám to deň.
Mali sme šťastie na takýto deň v NT, ďakujem všetkým za účasť a možnosť užiť si nádherný turistický deň v príjemnej spoločnosti nadšených turistov.

Odpovedať | 02.08.2021

Hela

Milí turisti.
V sobotu navštívime NT a prejdeme sa po hrebeni. Dúfam, že počasie nám bude naklonené, aby sme si mohli užiť nádherný hrebeň v našom okolí.
Odchod busu: Žel.stanica 6:15 hod
Sásová 6:30 hod
Cestovné: člen 5€
nečlen 7€
Tešíme sa na stretnutie.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] ... [ 265 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa

( účastníkov)
 
Tipy pre vás
Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 27. november,
meniny má Milan.

Počasive pre Slovensko