Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV
Aktuality
24.11.2021

27.11.2021 Koncoročná turistika a rozlúčka s turistickým rokom nebude. Dôvodom sú platné opatrenia COVID.  

Návštevnosť
Celkom: 642741
November: 1737
Dnes: 48
Online: 2

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] ... [ 265 ]

Odpovedať | 28.07.2021

jaroslavdaxner


Ľudkovia,turisti,priatelia,kamaráti vari ešte odolávate?
Na Chabenci bude prémia,občerstvenie,odmena - ODOL

Odpovedať | 26.07.2021

jaroslavdaxner


Ľudkovia hláste sa do Nízkych Tatier.Je tam naozaj pekne.Bol som tam 8.7.2021. Uvidíte tam kamzíkov na dva metre od Vás a Chabenec sa Vám ukáže ako rozkvitnutá záhrada s Horcami

26.07.2021

Hela reaguje

Tak tomuto popisu sa nedá odolať, Jaro ďakujem a palec hore.

Odpovedať | 19.07.2021

Hela

Milí turisti.
Máme rok zmien, pretrvávajúci COVID nám bráni v plánovanej turistike, ale aj počasie s búrkami a veľkým dusnom nám pridáva vrásky na čelo. Aj nasledujúca turistika bude so zmenou. Nepodarilo sa vybaviť autobus do doliny k horárni Jilemnického, tak bude zmena.
Pôjdeme na Latiborskú hoľu a Chabenec a zídeme k chate Magurka. B-čkari si môžu trasu skrátiť, podľa kondičky.
Dúfajme, že nám to vyjde a konečne sa stretneme na turistike. Trasa je pekná, je to najkratší prístup na hlavný hrebeň NT.
Tak zatiaľ takto, uvidíme čo nám nadelí počasie.

Odpovedať | 19.07.2021

Michalrazga1

Prihlasujem sa na 3 dnovku 2ks.ako vzdy

Odpovedať | 18.07.2021

Hela

Milí turisti.
Turistiku nám stále sťažuje COVID a aj búrkové počasie. Máme stále menej možnosti sa stretnúť, ale čas beží a ak nám to všetky okolnosti dovolia, pôjdeme na našu tradičnú "Trojdňovku". Miesto a aj trasy máte v našom programe, cena pre členov 35€. Bývať budeme v hoteli TELGÁRT v Telgárte, k dispozícii bude bazén a aj sauna.
Tak Vás prosím o nahlásenie sa, aby som vedela koľko nás bude, ak pôjdeme.
Nedá sa nahlasovať tradičným spôsobom, tak mi dajte vedieť telefonicky, cez FB alebo na mail. Môžete aj cez diskusiu. Ja Vás napíšem do zoznamu, tak si môžete overiť nahlásenie v "Zozname účastníkov" na našej stránke.

Odpovedať | 13.07.2021

Hela

Turistika v sobotu 17.7.2021 je pre malý záujem zrušená.

Odpovedať | 27.06.2021

Hela

Horúci týždeň s výskytom búrok hocikde nám robil vrásky, ako bude v sobotu, vyhneme sa búrkam? A ako už je zvykom, lom počasia prišiel presne v noci na sobotu.
Skoro ráno ma desilo dunenie a blesky križujúce oblohu nad NT a obavy ako to dopadne. Aj pán šofér skoro ráno volal či vôbec ideme, ale išli sme.
Prišlo nás 25 turistov, ktorí chceli ísť konečne na turistiku. Smer sme nechali pôvodný, ale na pumpe v Brezne po pohľade na tmavú stenu nad NT, kde oblohu občas preťal blesk a tmavé mraky stále viseli a vôbec sa nehýbali, som začala hľadať náhradnú trasu, nakoľko iným smerom aj slniečko a svetlejšia obloha. Tak sme si zvolili Hronec – chata Bernardín – Chvatimech.
Busík nás priviezol do Hronca a od smerovníka po ztz k ďaľšiemu smerovníku „Za Chvatimechom“, kde sme odbočili na žtz k chate Bernardín. Menšia partia odbočila skôr a prišli k chate po cyklotrase. Ale telefóny fungovali, tak sme sa stretli nad chatou a dohodli, však je pekne, tak si trasu predĺžime a nezídeme od chaty do Chvatimechu, ale vrátime sa k smerovníku „Za Chvatimechom“ a budeme pokračovať po ztz až do Podbrezovej.
Občerstvenie na chate Bernardín padlo vhod nielen nám, ale aj Dášenke, ktorá chatárovej fenke bernardína Ajši zjedla celý obed a spokojne pokračovala po trase. Ztz nás pekným lesom priviedla k AS v Podbrezovej, kde nás čakal bus, tak sme sa vrátili v nezvyčajne skorom čase domov, však teploty už stúpali.
Ďakujem všetkým, ktorí prišli a užili si pekný deň nie v NT, ale na Horehroní vo Veporských vrchoch.

Odpovedať | 22.06.2021

Hela

V sobotu 26.6.2021 bude turistika NT ROVNÁ HOĽA.
Odchod bus: Žel.stanica 6:00 hod
Sásová 6:15 hod
cestovné: člen 5€
nečlen 7€
Tešíme sa na turistiku.

Odpovedať | 07.06.2021

Hela

Dlho sme čakali na uvoľnenie opatrení, ktoré nám spôsobila pandémia. Konečne sme v sobotu 5.6.2021 mohli začať napĺňať plán turistiky nášho klubu. Musím sa priznať, čakala som od členov trošku väčší záujem, ale kto mohol tak prišiel.
Podľa plánu sme mali turistiku v pohorí MF, Krivánska časť a príťažlivý Stoh, nakoľko Rozsutec má do 15.6. sezónnu uzáveru. Každý turista vie, koľko námahy a potu si vyžaduje výstup na tento pyramídový kopec, môžete naň ísť z hociktorej strany, vždy vám dá pekne zabrať.
My sme si vybrali málo chodený bočný hrebeň z Kraľovian cez Žobrák. Pamätali sme aj na menej zdatných, tak bola trasa A a trasa B.
A-čkari začali na žel.stanici v Kraľovanoch a po ztz začalo strmé stúpanie na Žobrák, ktorý svojimi vápecovými skalami spestril výstup lesom. Počasie pod mrakom, cestou aj trošku spŕchlo, ale potom už paráda. Oblačnosť sme celkom uvítali, hlavne v záverečnom strmom stúpaní na Stoh. Na Stohu už parádne vyhľady a aj slniečko sa na nás usmievalo, tak sme si dopriali dostatok času na občerstvenie a zaslúžený oddych s nádherným okolím. Potom už zostup do sedla Medziholie, kde sme si zase posedeli a obdivovali mohutný a rozoklaný Rozsutec a aj tiahnuci chrbát Osnice. Po žtz sme pokračovali pekným lesom do sedla Príslop nad Bielou a po čtz do cieľa Jánošíkov dvor. Tesne pred cieľom sa spustil dážď, trochu pohrmelo, ale to už väčšina sedela pri občerstvení, tak nám to vyšlo super. Okrem super vyhľadov sme sa kochali aj pestrou kvetenou – na skalách Žobráka prvosienka holá, popri chodníčku kortúza Mattioliho, soldanelky a úžasnou modrou nás tešil horec jarný. Pod Rozsutcom ešte pekne kvitla púpava a množstvo vstavačov.
Veľký obdiv patrí Václovovi, ktorý je najstarším našim členom a po zdravotných problémoch v minulosti prešiel a myslím si, že si aj užil trasu A. Venco, klobúk dole.
B-čkari začali v Bielej a po ztz si pekne vystúpali do sedla Medziholie. Trasu mali kratšiu, času dostatok, tak si poniektorí vyšli na Stoh, kde sme sa stretli.
Mali sme nádherný deň v nádhernom prostredí, tak sme sa spokojní vrátili domov.
Ďakujem všetkým, ktorí prišli a teším sa na ďaľšie turistikovanie.

Odpovedať | 02.06.2021

Hela

Info k sobote 5.6.2021:
Odchod busu - Žel.stanica 6:15 hod
Sásová 6:30
Cestovné: člen 8€
nečlen 10€

03.06.2021

Hela reaguje

rasa A je trošku náročnejšia, ale budeme mať dostatočný čas na prejdenie celej trasy. Začneme v Kráľovanoch na žel.stanici a po ztz stúpaním cez skalnatý Žobrák až na Stoh, potom už klasika po čtz do sedla Medziholie, kúsok po mtz, väčší kúsok po žtz do sedla Príslop nad Bielou a po červenej do cieľa Petrová časť Zázrivá Jánošíkov dvor, kde bude čakať bus a môžete sa občerstviť.
Trasa B začne v dedinke Biela, ktorá je časť Zázrivej a po ztz vedie do sedla Medziholie, odkiaľ je už spoločný zostup do cieľa. Táto trasa je kratšia, takže ak sa Vám bude chcieť a budete mať ešte čas, môžete si vybehnúť na Osnicu alebo nám ísť oproti na Stoh. Cestou hore Vás bude stále strážiť majestatný Rozsutec, na ktorom v tomto čase platí ešte sezónna uzávera, takže vyhľady budú krásne.
Tešíme sa a prajeme si konečne pekné turistické počasie.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] ... [ 265 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa

( účastníkov)
 
Tipy pre vás
Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 27. november,
meniny má Milan.

Počasive pre Slovensko