Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 264 ]

Odpovedať | 13.10.2021

Slavka

Vyber fotiek z nasej tury 2. okt.2021 na VTÁČNIK som dala do albumu na
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=kvetoslava.sinalyova&set=a.4712818752085678

Je mi luto, ze mi Helka dala len takuto moznost = dat sem odkaz, pretoze je to na FB a tam ste len niektorí z vás.
Ak dostanem moznost dat ich aj do fotogalerie, obratom to urobim.

Odpovedať | 04.10.2021

Hela

Turistiku v pohorí Vtáčnik sme mali v pláne minulý rok, ale pre nepriaznivé počasie sme išli do inej lokality. V sobotu nám meteorológovia predpovedali slnečné počasie s príjemnými teplotami, ktoré ale pre silný a studený vietor klesli na 6 stupňov na vrchole Vtáčnika. Vieme to presne, však na vrcholovom strome je teplomer. Ale ani nám to nevadilo.
Ráno bus pozbieral turistov a nabrali sme smer na Hornú Nitru – Kamenec pod Vtáčnikom. Na Vtáčniku sme už boli zo Žarnovickej strany, tak sme išli preskúmať stranu opačnú. Trochu netradične sme po spoločnom foto nešli na turistickú značku, ale na vyznačený NCH Vtáčnik cez Siahy. Jeseň ešte nie celkom prebrala žezlo, v dolných častiach listy väčšinou ešte zelené, trochu nám zakrývali zaujímavosti tejto trasy, známu lezeckú lokalitu Hrádok, no s pribúdajúcimi výškovými metrami sa už pekne vyfarbila a ponúkla celú paletu svojich farieb. Okrem farieb sme sa kochali rôznymi tvarmi stromov, ktoré poveternostné podmienky poskrúcali, vytvarovali do bizarných tvarov, nedovolili im rásť do výšok. Je to typické pre Vtáčnik a mohli sme si o všetkých zaujímavostiach prečítať na informačných tabuliach. Toto je výhoda NCH.
Na Siahach sme sa už napojili na mtz a strmým stúpaním prišli na vrchol, kde sa odkryli výhľady na okolité dedinky a prírodu – Rokoš, Buchlov, Žarnov.....
Po občerstvení sme sa po čtz presunuli na úžasnú Kláštorskú skalu, ktorá pripomína zrúcaninu nejakého hradu a svojimi andenzitovými skalami dávny sopečný výbuch.
Tretí najvyšší vrch pohoria Vtáčnik, vrch Kláštorská skala, je známy predovšetkým skupinou andezitových skalných útvarov, ktorá sa nachádza pod jeho vrcholom, a ktorá predstavuje najkrajšie a najvýraznejšie skalné mesto v celom pohorí. Možno tu obdivovať majestátne skalné veže, bloky, stupne, piliere... Najvyššie z týchto útvarov dosahujú výšku až okolo 20 m. Skalnému mestu dodáva na atraktivite zaujímavá bloková odlučnosť – prírodný jav charakteristický pre sopečnú horninu andezit. Tu sme zmenili farbu značky na žltú a nádherným lesom zišli k smerovníku Horný dom. Dolná časť trasy nás trošku zaskočila polomom, ale prekľučkovali sme pomedzi popadané stromy a značku nestratili. Od Horného domu s peknými náučnými tabuľami, sme nastúpili na mtz a spevnenou cestou Bystričianskou dolinou išli popri NPR

04.10.2021

Hela reaguje

Od Horného domu s peknými náučnými tabuľami, sme nastúpili na mtz a spevnenou cestou Bystričianskou dolinou išli popri NPR Veľká skala.
Bystričianska dolina po ľavej strane lemuje prírodnú rezerváciu s V. stupňom ochrany – Veľká skala. Tá ukrýva naozajstnú divočinu. Nevedie ňou žiaden značený chodník. Skrýva sa tu pralesová lokalita a práve tá je predmetom ochrany. Vulkanické podložie andezitu je ideálne pre listnaté stromy, ktoré sa tu nachádzajú už nejaký ten rôčik. Súčasťou Veľkej skaly je nielen jej špecifická skalná stena najlepšie rozoznateľná z Hrádku, ale aj skalný útvar Dvanásť panien, prípadne Deväť panien, alebo aj Dvanásť apoštolov. Všetko sú to názvy pre jeden a ten istý vežovitý skalný útvar vykúkajúci z prírodnej rezervácie. Vďaka nestabilnosti andezitového podložia je tu znemožnená ťažba a preto si les uchováva svoju pôvodnú pralesnú krásu.
Dlhší úsek dolinou nás priviedol k autobusu a ešte kúsok vyššie k chate pod Končitou, kde sme sa občerstvili a počkali posledných.
Bol to veľmi pekný deň v úžasnom pohorí, ktoré nám veľa svojich pokladov skrývalo za listami stromov. Ešte sem prídeme v inom ročnom období a preskúmame iné časti vulkanického pohoria Vtáčnik.
Ďakujem všetkým za bohatú účasť a teším sa na ďaľšie, ktoré nás ešte v tomto roku čakajú a dúfam, že nám ich neprekazí pandémia a ani počasie.

Odpovedať | 28.09.2021

Hela

Info k turistike 2.10.2021:
odchod Žel.stanica: 6.15hod
Sásová: 6:30hod
Cestovné: člen 8€
nečlen 10€
Tešíme sa na stetnutie.

Odpovedať | 13.09.2021

Hela

Našu tradičnú „trojdňovku“ už máme za sebou. Prialo nám počasie, prešli sme všetko čo sme mali v pláne a nabili sa energiou z prírody a pookriali na duchu v spoločnosti kamarátov a priateľov.
Pandémia ešte nezasiahla plnou silou, tak sme si ešte mohli vychutnať nádherný predlžený víkend.
V piatok sme dvoch turistov, ktorí sa rozhodli výjsť na Kráľovu hoľu na bikoch, vyložili v Telgárte pod vlekom, ďaľšiu skupinu pri cyklosmerovníku – išli po cyklotrase popod Kráľovu hoľu a väčšina sme nastúpili na trasu na Pustom poli a začali krásny výstup na Kráľovu hoľu. Začiatok po asfalte, chodníček lesom zmeneným polomom na skoro prales nás priviedol do úžasného terénneho zlomu na Martalúzku. Cestou kopec čučoriedok a už aj brusníc a k tomu nádherné výhľady na náš cieľ, s výškou pribúdali aj pohľady na VT, ZT, Belanky, Levočské vrchy....Kráľova hoľa nádherná, sľubovaný strom zelený sme nenašli, tak sme pokračovali cez Kráľovu skalu do Telgártu. Pár turistov si ešte odskočilo na chatu v Prednom sedle a prišli do Telgártu inou trasou. Po ubytovaní večera, zábava miernejšia, asi boli všetci unavení. Na druhý deň nás autobus odviezol k Dobšinskej ľadovej jaskyni, niektorí si išli pozrieť len jaskyňu, väčšina sme nastúpili na žtz a cez Strmú prť vyšli na Borovniak. Nádherné počasie doprialo výhľady na okolie, dlhšiu prestávku na obed s posedením na lavičkách a potom už zostup a zase rozdelenie, časť išla po čtz na sedlo Besník a popri prameni Hrona a pýchami Telgártu – Chmarošský a Telgártsky vyjadukt s tunelom Kornela Stodolu, na ubytovanie. Ostatní sme po ztz ešte vyšli na Tresníčok a cez zjazdovku priamo k Chmarošskému vyjaduktu, ešte sme si išli pozrieť aj Telgártsky. Ďaľšia skupina si išla pozrieť jaskyňu a zvládli aj celú turistiku.
Po večeri sme si zvolili nového člena výboru, nakoľko jedna členka sa vzdala členstva v klube. Potom už zábava a tanečky.
Posledný deň po raňajkách balenie a odchod z ubytovania. Počasie stále slnečné, tak sme zamierili do dedinky Pohorelá a po žtz prišli k nádhernému vodopádu pod Orlovou. Niektorí sa vrátili tou istou trasou a ostatní sme po ztz prišli lesom a aj lúkami s výhľadmi na hlavný hrebeň – Andrejcová, Bartková, Orlová. Pekné pohľady boli aj na Pohorelú a okolité dedinky.
Cesta domov horúca, slniečko pieklo, krč

13.09.2021

Hela reaguje

Cesta domov horúca, slniečko pieklo, krčmičky v dedinkách zatvorené, tak sme sa zastavili v Bujakove občerstviť sa v reštaurácii SALMO. Pekné zážitky z prežitých dní nám prekazila dosť nepríjemná servírka, ale napiť nám dali a poniektorí šťastlivci sa dočkali aj objednaných polievok.
Trojdňovku máme už len v spomienkách, ale príjemných, mali sme nádherné počasie, krásnu prírodu, mali čo obdivovať a spoznávať. Nikomu sa nič nestalo, nikto sa nestratil a nezranil.
Ďakujem všetkým za hojnú účasť a príjemné chvíle na turistike.

15.09.2021

Tvrdonova reaguje

Bola to zase super trojdňovka a fajn, že sme sa opäť stretli starí známi.

Odpovedať | 04.09.2021

Hela

Milí turisti.
Info k našej tradičnej trojdňovke:
ideme do okresu Brezno, ktoré je bohužiaľ od pondelka 6.9.2021 v oranžovej farbe, takže pre nás platia tieto pokyny:
- kto nie je očkovaný musí mať minimálne antigénový test
- očkovaný sa musí preukázať potvrdením o obidvoch dávkach
- tí, čo prekonali COVID potvrdením o prekonaní COVID
Ubytovaní budeme v hoteli TELGÁRT, máme bazén a saunu v rámci pobytu, tak si prineste plavky a aj osušku, na izbách bude len uterák.
Chladničky na izbách nie sú, ale sú v spoločných priestoroch na druhom poschodí a tiež v spoločenskej miestnosti na prvom poschodí.
V suteréne je aj športová miestnosť, kde si môžeme zahrať stolový futbal a aj stolný tenis, tak si prineste ping-pongove rakety a loptičky.
Zatiaľ toľko, podrobnejšie info o odchode neskôr. kto nebude môcť prísť, nech sa mi ozve, aby som vedela nahlásiť počet.

06.09.2021

Hela reaguje

Odchod na trojdňovku 10.9.2021:
žel.stanica: 6:15
Sásová: 6:30

Odpovedať | 29.08.2021

Hela

V sobotu 28.8.2021 sme mali naplánovanú turistiku v Oravských Beskydách – Babia hora. Boli sme tam už viackrát, v roku 2013 sme mali „Trojdňovku“ na Slanej vode, ale tento rok som plánovala vystúpiť na Babiu horu z poľskej, severnej strany trošku adrenalínovejšie cez reťaze. No obmedzenia pre stále pretrvávajúci COVID zmenili plány a v sobotu sa pridalo aj počasie s predpoveďou pripomínajúcou skôr apríl ako záver augusta. Tak sme si vybrali Nízke Tatry a hojne navštevovanú Demänovskú dolinu. Autobusík nás vyložil na parkovisku pri Demänovskej ľadovej jaskyni, kde sme po NCH popri Demänovskom potoku prišli k smerovníku, kde začína dolina Vyvieranie, ktorá pripomína turistiku v Slovenskom raji. Pekná roklina s tečúcim potôčikom, chodník viedol raz po vode, potom pomohli retiazky ponad vodu, sem-tam drevený rebrík, no jednoducho ako v raji. Záver rokliny sa zmenil na cikcakový výšľap lesom do Iľanovského sedla. Tu sme si mohli vybrať smer do sedla Machnaté a Krakova hoľa, ale my sme to stočili na žtz na Demänovskú horu. Po strmom výstupe dobre padol traverzový oddych spestrený nádhernými skalami s krásnymi výhľadmi na okolie a hlboko pod nami Demänovskou dolinou, až do sedla pod Demänovskou horou. Tu sa časť turistov pobrala do cieľa a ostatní sme si ešte vybehli na Demänovskú horu. Pekné miesto s úžasným výhľadom na okolie – Krakova hoľa na dosah, Chopok, bočný hrebeň Bôr a Zákľuky, Sina , Choč.....Videli sme ako sa k nám približuje meteorológmi sľubovaná oblačnosť. Potom už len zase cikcakový zostup do ATC, tesne pred príchodom už aj malé osvieženie z oblakov, ale pohoda a kľud. Keďže sme boli pripravení na dlhšiu turistiku, tak sme sa cestou domov ešte zastavili na Podsuchej a išli si pozrieť Brankovský vodopád, tiekol malým pramienkom, ale kulisa obrovského skalného brala s tečúcim vodopádom nám navodila super atmosféru.
Mali sme úžasný deň, počasie prispelo prevaľujúcou sa oblačnosťou, slniečko bojovalo, občas vyhralo, ale ozaj zaujímavý deň, kde výhľady s oblačnosťou vedia vytvoriť čarovný deň.
Ďakujem všetkým za celkom bohatú účasť, bolo nás 27 – 21 členov a 6 nečlenov, a tešíme sa na ďaľšie turistické stretnutie. Čaute na horách.

Odpovedať | 24.08.2021

Hela

Info k turistike v sobotu 28.8.2021:
Odchod aubusu: Žel.stanica 6:00
Sásová 6:15
Cestovné: člen 10€
nečlen 12€
Tešíme sa na stretnutie.

Odpovedať | 16.08.2021

Hela

V "Zozname účastníkov" si môžete overiť nahlásenie na našu trojdňovku.
Cena: člen 35€, nečlen 65€
Zaplatiť môžete na náš účet: SK51 1100 0000 0026 6248 0030
alebo mne v hotovosti.
Tešíme sa a držíme si palce, nech nám to vyjde.

Odpovedať | 10.08.2021

jaroslavdaxner

Hela
Termín ostáva?

11.08.2021

Hela reaguje

Áno.

Odpovedať | 09.08.2021

Hela

Milí turisti.
Našu najbližšiu turistiku si zase musíme upraviť podľa platných obmedzení. Nepôjdeme z Poľska, všetci viete prečo, ale zo Slovenskej strany, zo Slanej vody. Ak vyjde počasie, Babia hora je pekná vždy.
Tak zatiaľ takto, tešíme sa na turistiku.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 264 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa

( účastníkov)
 
Tipy pre vás
23.10.2021 OSTRÔŽKY - LYSEC 717m A TATÁRSKE PIVNICE

Dátum: 23.10.2021
Dĺžka trasy: 13.00 km
Prevýšenie: 716 m
Voľných miest: 23

13.11.2021 VEĽKÁ FATRA – TEPLICKÉ SERPENTÍNY, KATOVA SKALA A HRAD SKLABIŇA

Dátum: 13.11.2021
Dĺžka trasy: 0.00 km
Prevýšenie: 0 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 16. október,
meniny má Vladimíra.

Počasive pre Slovensko