Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 278 ] [ 279 ]

Odpovedať | 03.12.2023

Hela

2.12.2023 sme si v Kultúrnom dome v Malachove pripomenuli 25.výročie založenia klubu. Od rána sa členovia trúsili do KD, kde boli na doobedie pripravené ping-pongove stoly, aby si tí ktorí chceli aj trochu zahrali a skrátili čakanie na obed. Ostatní pomáhali v kuchyni, pripravovali výzdobu a stoly na posedenie. O 13:00 hod sme si pripili na 25.výročie fungovania klubu a aj na jeho ďaľšie pôsobenie. Po prípitku obed, ktorý nám pripravil náš šikovný Venco / veľká vďaka/, potom trochu úradovania - predsedkyňa v skratke zhodnotila turistický rok 2023. Boli odmenení aj najaktívnejší členovia, Olinka a Vlado.P. mali rovnaký počet účasti 15. O založení klubu a jeho fungovaní nás oboznámil najdlhšie pôsobiaci a zároveň zakladajúci člen Dalibor Marček a aj bývalý predseda Peťo Krnáč. Roman Krnáč nám pripomenul činnosť klubu premietaním fotiek z minulých rokov. Potom už debata a posedenie.
Ďakujem hlavne Vencovi za ochotu a navarený obed, ostatným za pomoc a donesené dobroty. Turistický rok 2023 máme za sebou, ale už máme pripravený plán na turistiku v budúcom roku 2024, tak si držme palce, nech sa všetci v dobrom zdraví stretneme na niektorých turistikách.
Ešte raz vďaka za príjemné chvíle.

Odpovedať | 28.11.2023

Hela

2.12.2023 bude stretnutie k 25.výročiu založenia klubu v KD Malachov.
Stretnutie je určené len pre členov a pozvaných.
Program: doobeda, kým nám bude Venco variť, môžete hrať ping-pong a aj šípky. Obed bude o 13:00 hod.
Autobus do Malachova: 8:05, 10:37, 12:17 Námestie Slobody.

30.11.2023

Hela reaguje

Bonanza pub oproti KD v Malachove bude v sobotu 2.12.2023 otvorený až od 15:00 hod, tak sa podľa toho zariaďte. Prípitok bude.

Odpovedať | 26.11.2023

Hela

Koncoročná opekačka bola skoro ako v aprílovom počasí. Zrána slniečko, potom snehové prehánky a nakoniec slniečko aj s trochu silnejším vetrom.
Na Malej stanici sa nás zišlo 15 členov a 7 nečlenov. Obnovenými serpetínami s dvoma peknými novinkami – oddychový altánok a vežička, sme vyšli ku Kalvárii a pokračovali mtz na Urpín a Vartovku. Slniečko nás zohrievalo a na lúkach sme mali krásne výhľady na okolie – celá BB pod nami, Panský diel a jeho bratia – Selčiansky a aj Horný už v bielom šate po nočnom snežení, NT bojovali s víchricou a Stará kopa nás sledovala, vraj nás čaká už na začiatku roka 2024.
Na Vartovke sme si vo vybudovanom ohnisku pripravili pahrebu a začali opekať prinesené dobroty – špekáčiky, slaninku a Jaro D. mal krásne zabalený balíček / kuracie mäsko so syrom a paprikou obalené v slaninke/, takže fantázii sa medze nekladli. Po občerstvení sme pokračovali miestnou žltou smerom na Radvaň a potom strmšie hore a napojili sa na žtz, ktorou sme prišli na Malú stanicu. Mali sme pekný, veterný a slnečný deň s nenáročnou turistikou po chodníčkoch križujúcich náš Urpín.
Ďakujem všetkým, ktorých neodradilo nestále počasie a prišli.

Odpovedať | 19.11.2023

dalibor

ahojte
nevieme kde bude koncoročá turistika?

20.11.2023

Hela reaguje

Pôjdeme na Urpín a Vartovku z Malej stanice. Opekať budeme na Vartovke, je tam vybudované ohnisko a aj krytý prístrešok.
Stretneme sa 25.11.2023 na Malej stanici o 10:00 hod. Prineste si niečo na opekanie a nezabudnite si dobrú náladu.
Ak by sa niečo zmenilo, dáme vedieť, tak sledujte našu stránku.
Tešíme sa na stretnutie a opekačku.

21.11.2023

jaroslavdaxner reaguje

Nie je to neskoro o 10 hodine

22.11.2023

Hela reaguje

Ani nie, aspoň budeš mať dosť času pripraviť si super ražeň.

Odpovedať | 10.11.2023

Hela

Milí turisti.
Zajtra 11.11.2023 ideme do Veľkej Fatry a pozrieme si Túfnu dolinu a jaskyne Horná a Dolná Túfna.
Odchod prímestský autobus 8:40 z AS a 8:49 Strieborné námestie.
Odchod domov 14:08 z Harmanec ihrisko.
Kto má záujem, nech sa pridá.

13.11.2023

Hela reaguje

Tak sme sa v sobotu zišli 3 vibramáci a prešli sme si Túfnu dolinu, jaskyňu Horná Túfna a Zalámanou dolinou sa vrátili do Harmanca. Tam sme si stopom skrátili cestu domov, takže super deň.

Odpovedať | 08.11.2023

Hela

Milí turisti.
2.12.2023 bude stretnutie k 25.výročiu založenia klubu v KD Malachov.
Prosím členov dajte mi vedieť či máte záujem, potrebujeme vedieť koľkí prídete, aby sme vedeli počet porcií.
Program: doobeda, kým nám bude Venco variť, môžete hrať ping-pong a aj šípky. Obed bude o 13:00 hod.
Autobus do Malachova: 8:05, 10:37, 12:17 Námestie Slobody.

Odpovedať | 06.11.2023

Helka

Poslednú turistiku v tomto roku zmluvným autobusom sme si užili naplno. Krásne, jesenné a slnečné počasie medzi daždivými dňami považujem za zázrak. Bolo nám dopriané plnými dúškami si užiť turistiku v tejto časti našej prírody. Premenlivé počasie neodradilo 38 turistov – 19 členov a 19 nečlenov. Začali sme na ztz pri smerovníku Bystré-Vrátka a v neuveriteľne peknom počasí / po piatkovom daždi/ začali ukrajovať metre k vodopádu Bystrô. Zopár metrov stúpania nás priviedlo k vodopádu Bystrô, ktorý sa nám odmenil množstvom vody a ukázal celú svoju krásu. Potešili vynovené schodíky a aj nádherné výhľady na okolie pod nami. Nad vodopádom sme si chvíľu oddýchli, občerstvili a pofotili krásnu oblohu s pestrou oblačnosťou, kde však na našu veľkú radosť vyhrávalo slniečko. Potom už miernym stúpaním k Hotelu Poľana, otvorený bufetík ponúkol teplú kávičku a príjemné posedenie v slnečnom počasí pred hotelom. Potom sme zmenili značku na červenú a klesali k horárni /lesovni/ Kaľamárka a začali obdivovať nádherné skaly Kaľamárky.
Toto nádherné skalné miesto najviac využívajú horolezci, ale aj obyčajný turista má čo obdivovať.
Potom už len záverečné klesanie v krásne jesennom lese po čtz ponad Prednú Kaľamárku k bodu Stavisko, kde nás čakal autobus, a verím, že všetkých spokojných turistov odviezol domov.
Chcem sa veľmi poďakovať všetkým za úžasný jesenný deň v pohorí Poľana, ktoré by sme mali navštevovať častejšie.
Mali sme skvelý deň, nad všetky očakávania sa nám pošťastilo a uchmatli sme si medzi dvoma daždivými dňami nádherné počasie, ktoré dúfam, navnadilo všetkých na ďaľšie možnosti objavovania krás Poľany. Má ešte viac trás na spoznávanie jej krás, tak sa sem určite ešte vrátime.
Sobotnou návštevou Poľany ale ešte nekončíme s turistikou v tomto roku, čaká nás ešte koncoročná opekačka, miesto určíme podľa vývoja počasia a úplne poslednou bude stretnutie k 25.výročiu založenia nášho klubu v KD v Malachove. Tak sledujte náš web, aby ste boli informovaní a nič Vám neušlo.
Ešte raz veľká vďaka všetkým za skvelý deň na Poľane.

Odpovedať | 31.10.2023

Hela

Milí turisti.
Sobotu 4.11.2023 máme naplánovanú poslednú turistiku zmluvným autobusom. Zmena trasy je preto, lebo pôvodne plánovanú trasu Poľana – Kolba sme boli na jar 1.4.2023. Náhradná trasa je takáto: začneme pri smerovníku Bystré – Vrátka a po ztz prídeme najprv k vodopádu Bystrô a potom pod Hotel Poľana. Pokračovať budeme po čtz k horárni Kaľamárka. Tu sa trochu zdržíme, aby sme si mohli pozrieť horolezecké skaly, ktorými je Kaľamárka známa. Sú tu dva okruhy – Predná Kaľamárka – vyhliadka a Zadná Kaľamárka – archeologická lokalita.
Potom pokračujeme po čtz na Horné Stavisko, tu nás bude čakať autobus.
Upozorňujem, že na začiatku a ani na konci trasy nebude možnosť občerstvenia, tak sa na to pripravte. Mali by sme sa držať spolu, lebo posledných budeme musieť čakať v autobuse!!!
Odchod: Žel.stanica 7:20 hod
Sásová 7:30 hod
Cestovné: člen 4 €
nečlen 6€
Tešíme sa na turistiku a stretnutie.

01.11.2023

Taryjan1 reaguje

Hela, nerád by som dával špatné info, ale v hotely Poľana zvykne bývať v prevádzke bufet na prízemí. Je to samozrejme bez záruky, ale som tam ochotný ísť aj s Jarom D sa presvedčiť či...-) Jano Tary

01.11.2023

Hela reaguje

Už som tam volala, bufet bude otvorený - pivo fľaškové a bez jedla.

Odpovedať | 24.10.2023

jaroslavdaxner

Ďakujeme za mapku trasy .takto sa určite nestratíme.
Ešte sa vrátim k k sobotňajším Japňom.Bolo fajn.Však to ste mohli posúdiť na krásnych záberoch našich skvelých fotografov.Mňa zaujal PIVATLON.Pivko a beh skvelá kombinácia. Môžete získať viac informácií na internete.V roku 2017 bol nultý ročník. Sú tam skvelé fotografie celej bežeckej trasy.Videli sme ,že si niektorí pomáhali ako vedeli,beh ,chôdza, skoky ... Dĺžka trate je len 8,5 kilometra ,prevýšenie 300 -400 metrov a časový limit zdolania tejto prekážky sú 2 hodiny.Rozmýšľam či by sme sa toho nemohli zúčastniť.Zdatný turisti by to dali aj na pešo, tak prečo nie ? Podumajte a začnite trénovať.V kopcoch to máme ,len to pitie piva treba zdokonaliť. Tak čafte trénujte ,dumajte.A ešte som zabudol na určite skvelú zábavu ,guľáš a tanečky pod orechom na Starých horách.

Odpovedať | 22.10.2023

jaroslavdaxner

Ej vcera to bola pekná prechádzka.
Hela mapku trasy na Kalôamárku zmeň. Je tam stará na Hrb
Čafte a že prídete na budúce viacerí

23.10.2023

Hela reaguje

Nech sa páči, vymenené a opravené.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 278 ] [ 279 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa

( účastníkov)
 
Tipy pre vás
Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 4. december,
meniny má Barbara, Barbora.

Počasive pre Slovensko